Разлика помеѓу преработките на „Врапчиште“

Додаден 181 бајт ,  пред 3 години
с
 
== Култура и спорт ==
Во 2012 година се одржа проектот"Спортот за заедништво,толеранција и сплотување".
Од 1958 година постои фудбалскиот клуб Врапчиште кој во сезоната 2017/18 испадна од третата лига Запад.
 
== Иселеништво ==
316

уредувања