Разлика помеѓу преработките на „Ломбардија“

Додадени 7 бајти ,  пред 3 години
Одбиена последната промена (од 79.25.93.111) и ја поврати преработката 3357488 на KasparBot
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Одбиена последната промена (од 79.25.93.111) и ја поврати преработката 3357488 на KasparBot)
|Website = [http://www.regione.lombardia.it/ www.regione.lombardia.it]
|leader_title = Претседател
|leader = [[Роберто Марони]]
|лидер = [[Атилио Фонтана]]
|leader_party = Северна лига
|ruling_party1 =