Разлика помеѓу преработките на „Аспергеров синдром“

Одземени 239 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Infobox Disease
|Name= Asperger syndrome
| Image = RiboflavinAutism-stacking-cans 2nd penicillinamideedit.jpg
| Alt = Young red-haired boy facing away from camera, stacking a seventh can atop a column of six food cans on the kitchen floor. An open pantry contains many more cans.
|Alt= Седнато дете на 3/4 оддалеченост од камерата, гледа во модел од топчиња и стапчиња на молекуларна структура. Моделот е направен од обоени магнети.
| Caption = Повторливо местење или подредување на предметите е однесување кое некогаш е поврзано Аспергеров синдром.
|Caption= Луѓето со Аспергеров синдром честопати покажуваат интензивно интерестирање за одредени работи, како фасцинираноста на ова момче од [[молекуларна структура|молекуларната структура]].
|DiseasesDB= 31268
|ICD10= {{ICD10|F|84|5|f|80}}
1

уредување