Разлика помеѓу преработките на „Будизам“

Додадени 30 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: az:Buddizm, sq:Budizmi
с (Бот Менува: sv:Buddhism)
с (Бот Додава: az:Buddizm, sq:Budizmi)
[[ar:بوذية]]
[[ast:Budismu]]
[[az:Buddizm]]
[[bar:Buddhismus]]
[[bat-smg:Budėzmos]]
[[sk:Budhizmus]]
[[sl:Budizem]]
[[sq:Budizmi]]
[[sr:Будизам]]
[[sv:Buddhism]]
318

уредувања