Разлика помеѓу преработките на „Комплексен број“

с
Бот Додава: fiu-vro:Kompleksarv
с (Бот: Интервики за избрани статии за lmo:Nümar cumpless)
с (Бот Додава: fiu-vro:Kompleksarv)
 
[[Категорија:Математика]]
 
{{Link FA|lmo}}
 
[[af:Komplekse getal]]
[[fa:عدد مختلط]]
[[fi:Kompleksiluku]]
[[fiu-vro:Kompleksarv]]
[[fr:Nombre complexe]]
[[fy:Kompleks getal]]
[[ko:복소수]]
[[la:Numerus complexus]]
[[lmo:Nümar cumpless]] {{Link FA|lmo}}
[[lt:Kompleksinis skaičius]]
[[ml:മിശ്രസംഖ്യ]]
46.384

уредувања