Јусуп Абдусаломов: Разлика помеѓу преработките

Мала промена
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница)
 
(Мала промена)
'''Јусуп Абдусаломов''' (роден на [[8 ноември]] [[1977]]) е [[Таџикистан|таџикистански]] [[борење|борач]] кој на [[Летни олимписки игри - 2008|Летните олимписки игри - 2008]] одржани во [[Пекинг]] го освои сребрениот медал во дисциплината слободен стил до 84kg.
 
==Референци==
==References==
* [http://sports.espn.go.com/oly/summer08/fanguide/athlete?id=16750 Профил на Јусуп Абдусаломов на веб страната на ESPN спорт]