Клуб 27: Разлика помеѓу преработките

Додадени 59 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{никулец}} '''Клуб 27''' — израз кој се користи за музичари, актери и артисти кои умреле...)
 
Нема опис на уредувањето
'''Клуб 27''' — израз кој се користи за музичари, актери и артисти кои умрелепочинале во 2727та година од нивниот живот. Во Клуб 27 први се вброиле [[Брајан Џонс]], [[Џими Хендрикс]], [[Џенис Џоплин]] и [[Џим Морисон]] кои починале на 27та година од нивниот живот во период од две години. Исто така во клубот се вбројува и Курт Кобејн. Неговата сестра тврдела дека Кобејн уште како дете сакал да биде член на овој клуб.
 
{{никулец}}
'''Клуб 27''' — израз кој се користи за музичари, актери и артисти кои умреле во 27 година од нивниот живот. Во Клуб 27 први се вброиле [[Брајан Џонс]], [[Џими Хендрикс]], [[Џенис Џоплин]] и [[Џим Морисон]] кои починале на 27та година од нивниот живот во период од две години. Исто така во клубот се вбројува и Курт Кобејн. Неговата сестра тврдела дека Кобејн уште како дете сакал да биде член на овој клуб.
 
[[Категорија:Поп култура]]
[[Категорија:Нумерологија]]