Разлика помеѓу преработките на „Шпанска граѓанска војна“

нема опис на уредувањето
<center>
<gallery>
File:Makedonski ucesnici vo Spanskata vojna.jpg|thumb|Македонски учесници во Шпанската граѓанска војна
File:Alekso Demnievski - Bauman.jpg|thumb|Биста на Алексо Демниевски - Бауман во Велес
Податотека:Boro Pockov - SR statue.JPG|мини|200п|Биста на Боро Поцков во Струмица
6.358

уредувања