Разлика помеѓу преработките на „Витилиго“

Додадени 59 бајти ,  пред 2 години
с
(изменета категоризација)
{{рв|Vitiligo}}
[[Категорија:Кожни болести]]
[[Категорија:Автоимуни болести]]
[[Категорија: Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]