Разлика помеѓу преработките на „Бурка (наметка)“

Одземен 21 бајт ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с (MacedonianBoy ја премести страницата Бурка на Бурка (наметка))
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Извор ==
* ''Лексикон страних речи и израза'', Милан Вујаклија, Просвета, Београд, (1954)
 
== надворешниНадворешни врски ==
* [http://victory.mil.ru/form/uniform/001/064.html Фотографија буркена бурки] {{ру}}
 
[[Категорија:Облека]]