Разлика помеѓу преработките на „Австро-Унгарија“

Додадени 3 бајти ,  пред 1 година
|image_coat = Austria-Hungaria transparency.png
|symbol_type= Грб (1915)
|image_map =Location_Austria_Hungary_1914Austro-Hungarian Monarchy (1914).pngsvg
|image_map_caption = Местоположба на Австроунгарското Царство во 1913
|national_anthem = [[Химна на Австроунгарија|Volkshymne]] (Боже чувај го Императорот)
181

уредување