Разлика помеѓу преработките на „Никола Димитров (дипломат)“

никогаш не бил член на ВМРО-ДПМНЕ...
(никогаш не бил член на ВМРО-ДПМНЕ...)
|birth_place = {{роден во|Скопје}}, [[СР Македонија]]
|children = 3
|party = [[ВМРО-ДПМНЕ]] (1996–2014)<br/>[[Независен политичар|Независен]] (2014–сѐ1996–сѐ уште)
|alma_mater = [[Универзитет „Св. Кирил и Методиј“|Св. Кирил и Методиј]]<br/>[[Кембрички универзитет]]
}}