Португалци: Разлика помеѓу преработките

Додадени 3.234 бајти ,  пред 4 години
Создадена страница со: '''Португалци''' (португалски: ''Portugueses'') е израз кој во поширока смисла ги означува ж...
(Создадена страница со: '''Португалци''' (португалски: ''Portugueses'') е израз кој во поширока смисла ги означува ж...)
(нема разлика)