Богдан Несторовиќ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 77 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(слика)
сНема опис на уредувањето
* 1933: Народна банка во Скопје (разурната од [[Скопски земјотрес (1963)|Скопскиот земјотрес]])
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Несторовиќ, Богдан }}
[[Категорија:Српски архитекти]]
[[Категорија:Родени во 1901 година]]