Валон Бехрами: Разлика помеѓу преработките

Додадени 228 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| years8 = 2014–2015 | caps8 = 22 | goals8 = 0 | clubs8 = {{Fb team HSV}}
| years9 = 2015–2017 | caps9 = 43 | goals9 = 0 | clubs9 = {{Fb team Watford}}
| years10 = 2017– | caps10 = 0 20 | goals10 = 01 | clubs10 = {{Fb team Udinese}}
| nationalyears1 = 2005– | nationalcaps1 = 73 | nationalgoals1 = 2 | nationalteam1 = {{flagicon|Швајцарија}} [[Фудбалска репрезентација на Швајцарија|Швајцарија]]
| pcupdate = 7 март 2017
==={{flagicon|Италија}} Наполи===
*'''{{Куп на Италија}} [[Coppa Italia|Куп на Италија]]''' : 2013-14.
 
==Наводи==
{{наводи}}
 
==Надворешни врски==
* [http://www.goal.com/en/people/switzerland/10285/valon-behrami Валон Бехрами на Goal.com]
 
{{Состав на ФК Арсенал}}
==Наводи==
{{Navboxes
{{наводи}}
|bg= #d81e05
 
|fg= white
|title= Состави на Швајцарија
|list1=
{{Состав на Швајцарија на Светското првенство 2014}}
{{Состав на Швајцарија на Светското првенство 2018}}
}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бехрами, Валон}}