Разлика помеѓу преработките на „Гребен (општина)“

Додадени 9 бајти ,  пред 3 години
с
Врската за селото Лунци е заменета со град во Бутан со селото во Гребен
с (Врската за селото Лунци е заменета со град во Бутан со селото во Гребен)
::* село [[Вравоништа]] (Καληράχη, Калирахи) (222 жители)
:* Општински оддел Лунци
::* село [[Лунч|Лунци]] (или Лунч; Καλλονή, Калони) (171 жители)
:* Општински оддел Магер
::* село [[Магер]] (Δασύλλιο, Дасило) (43 жители)
88

уредувања