Разлика помеѓу преработките на „Сикизам“

Додадени 2 бајти ,  пред 3 години
ситна поправка
(ситна поправка)
'''Кеш''' - ''непотстрижена коса која мажот ја носи под турбанот''
 
'''Кара''' - ''челичнаметална нараквица[[белезица]]''
 
'''Канга''' - чешел