Разлика помеѓу преработките на „Паја Јовановиќ“

Додаден 351 бајт ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
* [https://prodajaslika.info/?s=Paja+Jovanovic Биографија и слики на Паја Јовановиќ]
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Јовановиќ, Паја}}
[[Категорија:Академици на САНУ]]
[[Категорија:Луѓе од Вршац]]
[[Категорија:Српски сликари]]
[[Категорија:Починати во 1957 година]]
[[Категорија:Православни христијани од Србија]]
[[Категорија:Срби од 19 век]]
[[Категорија:Срби од 20 век]]
[[Категорија:Погреби на Белградските нови гробишта]]