Разлика помеѓу преработките на „Црнобуки“

Додадени 15 бајти ,  пред 3 години
с
 
== Култура и спорт ==
Фудбалскиот клуб од село Црнобуки се вика "Црно Буки ЗЛ"<ref>[{{cite web|url=http://macedonianfootball.com/team/29758-2/|title=Crno Buki ZL |date=2228 JulyJune 20022018|access-date=28 June 2018|publisher=MacedonianFootball.com|language=English]}}</ref> и во сезоната 2018/19 се натпреварува во третата лига Југозапад.
 
==Личности==
316

уредувања