Разлика помеѓу преработките на „Црнобуки“

Одземени 2 бајти ,  пред 3 години
с
 
== Култура и спорт ==
Фудбалскиот клуб од село Црнобуки се вика "Црно Буки ЗЛ"<ref>{{[http://macedonianfootball.com/team/29758-2/|title=Crno Buki ZL |date=22 July 2002|access-date=28 June 2018|publisher=MacedonianFootball.com|language=English}}]</ref> и во сезоната 2018/19 се натпреварува во третата лига Југозапад.
 
==Личности==
316

уредувања