Разлика помеѓу преработките на „Градови во Латвија“

Замена на Image:Coat_of_Arms_of_Riga.svg со Image:Greater_Coat_of_Arms_of_Riga_-_for_display.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 1 (original uploader’s
с (додадена Категорија:Списоци за Латвија користејќи го HotCat)
(Замена на Image:Coat_of_Arms_of_Riga.svg со Image:Greater_Coat_of_Arms_of_Riga_-_for_display.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 1 (original uploader’s)
|34.912
|-
|[[Рига]] {{Audio|Lv-Rī£ga.ogg|изговор}} [[Податотека:Greater Coat of Arms of Riga - for display.svg|55 п|десно]]
|1225. г.<!-- don't change to 1201 - that was the year Riga was founded not when it received city rights -->
|705.703