Разлика помеѓу преработките на „Методија Андонов - Ченто“

с
нема опис на уредувањето
с
|caption =
|order =
|office = Претседател на [[Иницијативен одбор за свикување на АСНОМ|Иницијативниот Комитетодбор за свикување на АСНОМ]]
|term_start = 1943
|term_end = 1944