Разлика помеѓу преработките на „Вернојхен“

Одземени 96 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
[[Податотека:Werneuchen_manor.jpg|мини|лево|Дворец во Вернојхен]]
 
== Збратимени градови ==
== Меѓународни односи ==
{{Главна|Список на збратимени градови во Германија}}
 
Вернојхен е [[Збратимени градови|збратимен]] со: