Разлика помеѓу преработките на „Алфред Н'Диаје“

Додадени 490 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
| height = {{height|m=1.87}}
| position = [[Среден ред (фудбал)|среден ред]]
| currentclub = {{Fb team Hull CityVillareal}}
| clubnumber = 104
| youthyears1 = | youthclubs1 = {{Fb team Nancy}}
| years1 = 2008–2011 | caps1 = 61 | goals1 = 0 | clubs1 = {{Fb team Nancy}}
| years5 = 2014-2016 | caps5 = 78 | goals5 = 3 | clubs5 = {{Fb team Betis}}
| years6 = 2016- | caps6 = 7 | goals6 = 0 | clubs6 = {{Fb team Villareal}}
| years7 = 2017- | caps7 = 215 | goals7 = 1 | clubs7 = →{{Fb team Hull City}}
| nationalyears1years8 = 2001–20032017-2018 | nationalcaps1caps8 = 14 26 | nationalgoals1goals8 = 13 | nationalteam1clubs8 = [[Франција→{{Fb под 19 години|Францијаteam 19]]Wolverhampton}}
| nationalyears2nationalyears1 = 2003-20072001–2003 | nationalcaps2nationalcaps1 = 714 | nationalgoals2nationalgoals1 = 01 | nationalteam2nationalteam1 = {{flagicon|Франција}} [[Фудбалска репрезентација на Франција под 2119 годинагодини|Франција 2119]]
| nationalyears3nationalyears2 = 20132003- 2007 | nationalcaps3nationalcaps2 = 07 | nationalgoals3nationalgoals2 = 0 | nationalteam3nationalteam2 = {{flagicon|СенегалФранција}} [[Фудбалска репрезентација на СенегалФранција под 21 година|СенегалФранција 21]]
| nationalyears3 = 2013- | nationalcaps3 = 12 | nationalgoals3 = 1 | nationalteam3 = {{flagicon|Сенегал}} [[Фудбалска репрезентација на Сенегал|Сенегал]]
| pcupdate = 21 септември 2011
| ntupdate = 6 септември 2011
==Надворешни врски==
* [http://www.asnl.net/pages/fiches/ndiaye.html Клупски профил]
 
== Наводи ==
{{наводи|2}}
 
{{Состав на Сенегал на Светското првенство 2018}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Н'Диаје}}
[[Категорија:Фудбалери на ФК Вилјареал]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Хал Сити]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Вулверхемтон Вондерерс]]