Разлика помеѓу преработките на „Коста Пеев“

Додадени 5 бајти ,  пред 12 години
(nova)
 
*„Речник на македонските дијалекти од југоисточниот дел на Егејска Македонија“.
*„Кукушкиот говор“ (1988 и 1989)
*„Дојрански дијалект“ (1979)
* раскази за бегалците од [[Кукуш]], записи за дијалекти и речник.
 
[[Категорија:Македонисти]]