Разлика помеѓу преработките на „Никос Коѕијас“

Додадени 624 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
 
== Почести ==
* [[Податотека:POR_Ordem_do_Merito_Gra-Cruz_BAR.svg|80п]] Големиот крст на Орденот за заслуги ([[Португалија]]) - 30 јануари 2017 г.<ref>[https://dre.pt/home/-/dre/106803099/details/maximized?serie=II&parte_filter=29&day=2017-04-03&date=2017-04-01&dreId=106803096 Орден бр. 4/2017], Дневник на републиката бр. 66/2017, Серија II 2017-04-03</ref>
* [[Податотека:ITA OMRI 2001 GC BAR.svg|80п]] Витез на Големиот крст на Орденот за заслуги ([[Италија]]) - 3 мај 2017 г.<ref>[http://www.quirinale.it/onorificenze/insigniti/346751 Никос Коѕијас], Почести на Италијанската Република</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Ризница-врска|Nikos Kotzias}}