Разлика помеѓу преработките на „Александар Самедов“

Додадени 458 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с
{{Infobox football biography 3
| name = Александар Самедов
| image = [[ImageFile:ShuraAleksandr Samedov 2017.jpg|225px]]
| caption =
| fullname = Александар Сергеевич Самедов
| years3 = 2008–2009 | clubs3 = [[ФК Москва]] | caps3 = 44 | goals3 = 7
| years4 = 2010–2012 | clubs4 = [[ФК Динамо Москва]] | caps4 = 69| goals4 = 9
| years5 = 2012– | clubs5 = [[ФК Локомoтив Москва]] | caps5 = 1128 | goals5 = 026
| years6 = 2017– | clubs6 = [[ФК Спартак Москва|Спартак Москва]] | caps6 = 31 | goals6 = 5
| nationalyears1=
| nationalyears1 = 2004–2005 | nationalteam1 = [[Фудбалска репрезентација на Русија под 21|Русија Под-21]] | nationalcaps1 = 12 | nationalgoals1 = 3
| nationalteam1=
| nationalyears2 = 2011– | nationalteam2 = [[Фудбалска репрезентација на Русија|Русија]] | nationalcaps2 = 49 | nationalgoals2 = 7
| nationalcaps1= | nationalgoals1 =
| pcupdate = 2513 јулиMay 20122018
| ntupdate = 14 June 2018
}}
'''Александар Самедов''' ([[руски]]: ''Александр Сергеевич Самедов'', роден на {{роден на|19|јули|1984}} во {{роден во|Москва}}) е руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на [[ФК Локомотив Москва]].
12.659

уредувања