Разлика помеѓу преработките на „28 април (родени)“

Додадени 117 бајти ,  пред 2 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1960]] 
|[[Валтер Ѕенга]] — италијански [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1973]] 
|[[Паулета]] — португалски [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1981]]