Разлика помеѓу преработките на „Оренбуршка Област“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
поправка на правопис - почетна голема буква на секој дел кај сопствените имиња
с (P.Nedelkovski ја премести страницата Оренбуршка област на Оренбуршка Област: Правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените имиња)
(поправка на правопис - почетна голема буква на секој дел кај сопствените имиња)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{| border="1" cellpadding="2" cellspacing="0" align="right" width="300px"
! colspan="2" align=center bgcolor="#FFDEAD" |Оренбуршка областОбласт
|-
| style="vertical-align: middle;" |[[Податотека:Flag of Orenburg Oblast.svg|200п|Знаме на Оренбуршката областОбласт]]
| style="vertical-align: middle;" | [[Податотека:Coat of arms of Orenburg Oblast.svg|100п|Грб на Оренбуршката областОбласт]]
|-
! colspan="2" align="center" | =[[Податотека:Map of Russia - Orenburg Oblast (2008-03).svg|220п|Оренбуршка во Русија]]
|}
 
'''Оренбуршка областОбласт''' ([[руски]]:Оренбу́ргская о́бласть) е федерална област во [[Русија]]. Административен центар е градот [[Оренбург]].
 
 
{{Русија-гео-никулец}}
 
[[Категорија:Оренбуршка областОбласт]]