Разлика помеѓу преработките на „Оренбуршка Област“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
P.Nedelkovski ја премести страницата Оренбуршка област на Оренбуршка Област: Правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените имиња
с (Zamenjena rasterska slika sa slikom u formatu SVG.)
с (P.Nedelkovski ја премести страницата Оренбуршка област на Оренбуршка Област: Правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените имиња)