Разлика помеѓу преработките на „Австро-Унгарија“

Одземени 60 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-Прва Светска војна +Прва светска војна))
[[Категорија:Историја на Словачка]]
[[Категорија:Историја на Хрватска]]
[[Категорија:Историја на Србија]]
[[Категорија:Историја на Словенија]]
[[Категорија:Историја на Босна и Херцеговина]]