Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Македонија“

нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|- bgcolor=#E6E6AA
! style="background:#DD0000; color:white;"| —
| [[Матеја Матевски]]<br />{{small|(1929–1929–2018)}} || [[File:Матеја Матевски.jpg|60px]] || 28 април 1986 || 30 април 1986 || [[Сојуз на комунистите на Македонија]]
|-
! style="background:#DD0000; color:white;"| 15
1

уредување