Разлика помеѓу преработките на „Александар Поповски (писател)“

#1Lib1Ref
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
(#1Lib1Ref)
}}
 
'''Александар Поповски''' — македонски поет, романописец и автор за деца.<ref>Македонски писатели/Macedonian writers, Друштво на писатели на Македонија, 2004, стр. 210 - 211.</ref>
 
==Биографија==