Разлика помеѓу преработките на „Српско-бугарска војна“

нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
* Симеон Радев, ''Градба на модерна Бугарија'', Софија 1990
 
[[Категорија:ВојниСрпско-бугарска навојна| Бугарија]]
[[Категорија:Војни на Србија]]
[[Категорија:Војни на Балканот]]