Бернард Монтгомери: Разлика помеѓу преработките

Додадени 174 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-Втората Светска војна +Втората светска војна))
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Британски војсководци во Втората светска војна]]
[[Категорија:Британски фелдмаршали]]
[[Категорија:Британци од Првата светска војна]]
[[Категорија:Британци од Втората светска војна]]