Меморијален комплекс на хероите од Првата светска војна: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
Нема опис на уредувањето
 
==Наводи==
 
[[Категорија:Воени гробишта од Првата светска војна во Русија]]
[[Категорија:Паркови во Москва]]