Меморијален комплекс на хероите од Првата светска војна: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
За време на [[Перестројка]]та многу јавни личности зборувале за заживување на споменикот во паркот. Параклисот на Преображението бил изграден повторно во [[1998]] година. Во [[2004]] година паркот го обил денешното име, а некои споменици биле поставени во исто време. Останките на големиот војвода Николај Николаевич и неговата сопруга Анастасија од Црна Гора повторно биле погребани во Параклисот на Преображението во [[2015]] година.
 
[[Категорија:ПрваВоени гробишта од Првата светска војна]]
[[Категорија:Гробишта]]
[[Категорија:Паркови во Москва]]