Разлика помеѓу преработките на „Општина Крушево“

Додадени 826 бајти ,  пред 3 години
с
с
 
== Економија ==
 
== Транспорт ==
Низ Општина Крушево поминуваат следниве патишта:
 
'''Р1 регионални патишта:'''
{| width="60%" cellpadding="4" cellspacing="0"
|-
| style="width:50px; text-align:center" bgcolor="#FEFEFE" | [[Image:Regional road Macedonia R-1306.svg|70px|link= |alt=]]
| bgcolor="#FEFEFE"| Регионален пат 1306: [[Прилеп]]-[[Кривогаштани]]-[[Крушево]]-[[Сладуево]].
|}
 
'''Р2 регионални патишта:'''
{| width="60%" cellpadding="4" cellspacing="0"
|-
| style="width:50px; text-align:center" bgcolor="#FEFEFE" | [[File:Regional road Macedonia R-2337.svg|70px|link= |alt=]]
| bgcolor="#FEFEFE"| Регионален пат 2337: [[Крушево]]-[[Пуста Река]]-[[Прострање]].
|}
 
== Демографија ==