Разлика помеѓу преработките на „Седиментна карпа“

с
Бот: Интервики за избрани статии за sk:Usadená hornina
с (Бот Додава: an, ar, be, bg, bs, ca, el, eo, es, et, eu, fi, gl, he, hr, hu, id, is, it, ja, ko, mn, ms, nds, nl, nn, no, pt, ro, sh, simple, sk, sv, ta, th, tr, vi, zh Менува: de)
с (Бот: Интервики за избрани статии за sk:Usadená hornina)
[[sh:Sedimentne stene]]
[[simple:Sedimentary rock]]
[[sk:Usadená hornina]] {{Link FA|sk}}
[[sl:Sedimentne kamnine]]
[[sr:Седиментне стене]]
18.766

уредувања