Разлика помеѓу преработките на „Комплексен број“

с
Бот: Интервики за избрани статии за lmo:Nümar cumpless
(Откажано уредување 371960 (автор: 92.227.30.255 | Разговор))
с (Бот: Интервики за избрани статии за lmo:Nümar cumpless)
[[ko:복소수]]
[[la:Numerus complexus]]
[[lmo:Nümar cumpless]] {{Link FA|lmo}}
[[lt:Kompleksinis skaičius]]
[[ml:മിശ്രസംഖ്യ]]
18.766

уредувања