Разлика помеѓу преработките на „Список на македонисти“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с
|[[22 август]] [[1966]], [[Москва]], [[Русија]]
|-
|[[КазимјераКажимјера Солецка]]<ref name="врски"/>
|{{Flag|Полска}}
|
|[[2009]]<ref name="македонистика" />
|-
|[[КазимјежКажимјеж Фелешко]]
|{{Flag|Poland}}
|[[18 септември]] [[1939]], [[Черњовице]], [[Украина]]