Разлика помеѓу преработките на „Поморско Војводство“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
== Надворешни врски ==
{{рв|Pomeranian Voivodeship}}
* [https://pomorskie.eu/ Поморско војводство] — управно мрежно емстоместо
* [http://www.uw.gda.pl/ Информативен портал за Поморското војводство]
* [https://web.archive.org/web/20070628051801/http://www.wrotapomorza.pl/res/wizytowka/wersje_jezykowe/folder_hity_pomorza_2006_angielski_.pdf Најдобрите знаменитости на Поморското војводство] — брошура