Разлика помеѓу преработките на „Лубушко Војводство“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија Населено место |name = Лубушко војводство |native_name=województwo lubuskie |settlement_type=Voiv...)
 
с
|name = Лубушко војводство
|native_name=województwo lubuskie
|settlement_type=[[Voivodeshipsвојводства ofво PolandПолска|Voivodeshipвојводство]]
|image_skyline =
|image_flag = POL województwo lubuskie flag.svg