Разлика помеѓу преработките на „Жито“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
==Галерија==
<center>
<gallery mode=packed heights=130px120px>
File:Пченица (жито) МК 01.jpg|Нива со зрела [[пченица]] пред жетва
File:Пченица (жито) МК 02.jpg|Нива со зрела [[пченица]] пред жетва