Разлика помеѓу преработките на „Македонски Албанци“

Fixed mistake
(→‎Историја: Fixed missinformation)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Fixed mistake)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|вкупен = 509.083
|регион1 = {{flagicon|Macedonia}} [[Македонија]]<br />{{ГЕР}} <br /> {{ШВА}} <br /> {{ДАН}}
|јазици=[[македонскибугарски]] и [[албански јазик]]
|религии=[[ислам]], многу мал дел [[католицизам]]
|поврзани=
2

уредувања