Brainmachine

Членува од 4 март 2008
Додадени 17 бајти ,  пред 4 години
Откажано уредувањето 3723817 на уредникот 37.21.48.248 (разговор) - вандализам.
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Откажано уредувањето 3723817 на уредникот 37.21.48.248 (разговор) - вандализам.)
Ознака: Отповикај
 
{{Корисник ВП:МЕД}}
{{ККСекција|[[Википедија:Вавилон|Јазици]]}}
{{Корисник bgmk}}
{{Корисник en-4}}
{{Корисник hr-1}}
{{Корисник sr-1}}
{{Корисник sh-1}}
{{Корисник bg-1}}
{{Корисник de-1}}
{{Корисник sq-0}}
 
<div style="font-family: Trebuchet MS, sans-serif; font-size: 10pt; text-align: justify;">
Здраво! Јас сум '''Brainmachine''' и сум [[Википедија:Википедијанци|корисник]] на [[македонска Википедија|Википедија на македонски јазик]] од март 2008. На [[Википедија|овој проект]] го создаваме „збирот на човековото знаење“ (зборовите на Џими Вејлс, основачот на Википедија), знаење кое ќе биде бесплатно и лесно достапно до секого. Горд сум што сум дел од заедница која овозможува ''слободно'' знаење, а посебно сум горд што тоа го правиме на мојот [[македонски јазик|мајчин јазик]] и [[македонска азбука|писмо]]. Од август 2008 сум [[Википедија:Администратори|администратор]] на овој проект. Тоа значи дека слободно можете да ме контактирате за извршување на било каква техничка работа — преместување, заштитување и бришење на страници, пријавување на неправилности и неучтиво однесување на други корисници, барања за оценка или рецензии на статии или медијаторство во разрешување на проблеми, прашања во врска со пишувањето на статии и нивниот енциклопедиски стил и за многу други работи. Покрај барања и прашања, отворен сум и за совети, прекори и пофалби. [[Податотека:Flag of Bulgaria718smiley.svg|1666п16п|врска=]] Сето ова можете да го направите на [[Разговор со корисник:Brainmachine|мојата страница за разговор]]. Често сум присутен овде, што значи дека ќе сторам с{{Уникод|ѐ}} во моја моќ да ви одговорам што е можно побргу. Исто така достапен сум и по [[Special:EmailUser/Brainmachine|е-пошта]].
 
Корисничкото име ''Brainmachine'' ми важи за сите проекти на Викимедија: [[commons:User:Brainmachine|Заедничката ризница]], [[meta:User:Brainmachine|Мета]], [[usability:User:Brainmachine|Иницијативата за употребливост]] и сите јазична изданија на Википедија, како и на сродните проеки [[s:Корисник:Brainmachine|Викиизвор]] и [[wikt:Корисник:Brainmachine|Викиречник]] кои се на македонски јазик. Ова корисничко име го имам и на <span class="plainlinks">[http://translatewiki.net/wiki/User:Brainmachine translatewiki] и [http://freedomdefined.org/User:Brainmachine freedomdefined]</span> кои не се на Викимедија.
Анонимен корисник