Разлика помеѓу преработките на „Ара (планина)“

Додадени 25 бајти ,  пред 2 години
File:Mount Ara, Armenia.JPG|Планината Ара
File:Gharghavank2.JPG|Остатоци од црквата [[Гаргаванк]]
File:Yeghvard, Armenia.JPG|Поглед кон градот Јегвард од планината Ара
File:Mount Ara - road.jpg
</gallery>
 
5

уредувања