Финска православна црква: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Православни цркви}}
[[Категорија:Православни цркви]]
[[Категорија:ХристијанствоПравославие во Финска | ]]
[[Категорија:Национални цркви по земја]]
[[Категорија:Членови на Светскиот црковен совет]]