Павел Траханов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
| prospect_team =
| prospect_league =
| played_for = [[ХК ЦСКА Москва]] ([[Russian Superleague|RSL]])<br>[[Severstal Cherepovets]] ([[Russian Superleague|RSL]])<br>[[ХК МВД]] ([[Russian Superleague|RSL]])/([[Kontinental Hockey League|KHL]])<br>[[Атлантска московска област]] ([[Kontinental Hockey League|KHL]])<br>[[Локомотив ЈарославЈарослављ]] ([[Kontinental Hockey League|KHL]])
| image =
| image_size = 230px
| birth_place = {{роден во|Москва}}, [[СССР]]
| death_date = {{death date and age|2011|09|07|1978|3|21}}
| death_place = [[ЈарославЈарослављ]], [[Русија]]
| draft =
| draft_year =
'''Павел Траханов''' (роден на {{роден на|21|март|1978}} - {{починал на|7|септември|2011}}) бил руски [[хокеар]].
 
Загинал во [[Авионска несреќа кај ЈарославЈарослављ (2011)|авионска несреќа]] во [[2011]] година.
 
== Поврзано ==
* [[Авионска несреќа кај ЈарославЈарослављ (2011)]]
 
{{Русија-спортист-никулец}}