Разлика помеѓу преработките на „Шумски пожар над Струмица (2012)“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
По истиот повод, фамилиите на загинатите од сопствен буџет изградиле мал споменик во налик на црква, лоциран во близина на месноста „Двата пата“, местото каде што загинале нивните блиски. Во чест на загинатите, традиционално, секоја година претставници на општината, фамилиите на загинатите и граѓаните положуваат свежо цвеќе и пред споменикот во центарот на градот, но и пред малата црква-спомен<ref name="струми.ца">{{наведена мрежна страница|url=http://strumi.ca/tri-godini-od-smrtta-na-chetvoricata-zaginati-vo-pozharot-vo-strumica/|title=Три години од Смртта на Четворицата Загинати во Пожарот во Струмица|date=23 јули 2015|work=Струми.ца|language=македонски|accessdate=4 јануари 2018}}</ref>.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
{{commons category|Strumica wildfire of 2012}}
* [[Споменик на загинатите во Шумскиот пожар над Струмица од 2012 година]]